Yeni Annelere Kısa Kısa Kitap Tavsiyeleri – 1

Yeni Annelere Kısa Kısa Kitap Tavsiyeleri – 1

Hamilelik haberini aldıktan bir süre sonra yaptığım ilk alışverişler kitaplar oldu. Bir kısmını hatmettim, bir kısmının kapağını bile açmaya vaktim olmadı. Özellikle hamilelik döneminde hissettiğim ruhsal ve fiziksel değişiklikleri kitaplardan sıkça takip ediyor ve dünya üzerindeki milyarlarca kişiyle aynı zamanda aynı şeyleri yaşamış olmanın mucizesine inanamıyordum. 

Kızımın doğumuna kısa süre kalması ile birlikte başlayan süreçten bugüne kadar da  çocuk bakımı ve gelişimi ile ilgili yayınları da takip etmeye başladım. Bazı bilgiler çok işime yararken bazılarına ‘hayaller vs hayatlar’ muamelesi yaptım. Neticede ne hayat kitaplardaki gibiydi, ne de herhangi bir kitap beni gerçek anneliğe hazırlamak için yeterli…

Bu yazıda annelik maceramda hayatımda dokunan kitaplardan kısa kısa bahsetmek istedim. Küçük bir not: Bu kitaplardan bazıları bir annelik ansiklopedisi niteliğinde benim için dolayısıyla hepsini tamamlayamadım, sadece kendim ile ilgili olan kısımlarını okudum ya da kızımın yaşına uygun kısımlar geldikçe yavaş yavaş okumaya devam ediyorum.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *