Headu - How we're made

Ürün Kodu: 601-320
Stok Yok! Bu ürün şuanda stoklarımızda yoktur.

Headu Montessori İlk İnsan Vücudu Oyunum 3-5 Yaş

Ürün 3-5 yaş grubu için uygundur.
Bu oyunun içeriği çocukların insan vücudunu tanımasını sağlar. Vücudun bölümlerini, duruşunu, eylemlerini, duyularını eğlenceli bir aktivite ile öğretme amaçlıdır. Montessori esaslı oyunda, üç aşamalı dersin ilk aşamasında çocuklara bir kart gösterin, örneğin, “ Gövde ”.  işaret edin ve vücudun adını yüksek sesle söyleyin.
Montessori dersinin ikinci aşamasına geçin ve vücudun ilgili kısımlarını göstermelerini isteyin: “Hangisi kızın kafası? ”,“ Kol nerede? ”,“ Çocuğun ayağı nerede? ”. Çocukları vücut kısımlarına işaret ederek yanıt vermeye davet edin. Son aşamada çocuklardan kartları yeniden bir araya getirmelerini isteyin. 

Kartların üzerindeki boşluklara gelecek gelen parçaları onlara sorun: “Vücudun hangi kısmı bu?" "Nerede?" Bu onları vücut parçalarını yüksek sesle söyleyerek öğrenmelerini ve hatırlamalarını sağlayacak.

 

Headu Hakkında

Headu, çocukların çocukların doğal zekasını oyun yoluyla geliştirmeyi teşvik eden yenilikçi bir markadır.  

Montessori felsefesine dayanan yenilikçi bir öğretim yöntemi kullanarak çocuklara temel becerileri öğretmeye yardımcı olacak eğlenceli, yüksek kaliteli oyunlar ve oyuncaklar tasarlayan Headu markası, İtalya'da üretilir.