500 TL üzeri kargo ücretsiz!

Bebekle Müze Gezmek

4 yıl önce

Mila tam 2 yaşında..

İstanbul Modern

Geçtiğimiz pazar günü kendisine müzeye gitmek ister misin diye sorduğumuzda şaşırtıcı şekilde gözleri parladı. Acaba doğru mu anladı diye tekrar soralım dedik: ‘peki neler var müzede?’, ‘tablooo’ diye yanıtladı bizi ! 

Eşim de ben de sanatsever insanlarız, gittiğimiz yeni bir ülkede müzeleri mutlaka programımıza dahil ederiz. İstanbul’da ilgimizi çeken yeni bir sergi haberine denk gelirsek, görmeye çalışırız. Hatta sık gittiğimiz müzelere yıllık üye oluruz. Evimizde, yakınımızda bir sanat eseri olması bizi mutlu eder. Ancak Mila’nın gösterdiği bu ilgi bence genetik değil, tamamen ‘ne ekersen onu biçersin’ diyebileceğim türden…

Yaşı ne olursa olsun inanıyorum ki, çocuklarımızı sanatın bir dalı ile buluşturmak onların yaratıcılıklarına ve gözlem yeteneklerine inanılmaz derecede faydalı oluyor.

Biz Mila ile, evimizin çok yakınlarında olmasına rağmen, türlü nedenlerden ve doktorumuzun da telkinleri üzerine alışveriş merkezlerine neredeyse hiç gitmiyoruz. Havalar iyiyse çoğu zaman dışarılarda, park bahçelerdeyiz. Kötü havalarda ise evde aktiviteler ya da çevredeki oyun grupları, müzeler, mahallede ve civarlardaki türlü cafeler çok küçük aylardan beri hayatımızın içinde…

Museo Reina Sofía - MadridMuseo Reina Sofía - Madrid

Kanguruda, bebek arabasında, koştururken… Kısaca türlü şekillerde sergi gezmişliği var.

Evde laf geçiremediğimiz kızımız, ‘müzede her şeye bakabilirsin ancak dokunmaman gerekiyor’ dediğimde, gerçekten de dokunmuyor! O, eserleri inceliyor, ben ise usulca onun nelerden hoşlandığını, nelerin ilgisini cezbettiğini anlayabilmek için onu inceliyorum :)

Şanslıyız ki daha listemiz çok uzun, hem şehrimzide, hem koskoca dünyada keşfedilmeyi bekleyen sayısız müze var ve biz elimizden geldiğince fazlasını görmeye devam edeceğiz!

Pera Müzesi     
Pera Müzesi​


 
Tate Modern - Londra

Sakıp Sabancı Müzesi